Tijdens de Lanzarote International Regatta van 21-26 maart komen drie olympische zeildisciplines in actie. Dit nieuwe evenement voor de 49er, 49erFX en de Nacra17 is ge-upgrade tot een heus olympisch kwalificatiemoment, waar in alle drie disciplines nog één Europese landenplek voor de Spelen van Tokio is te verdienen. Overigens alleen in de Nacra17 is dat voor Nederland relevant. Het toernooi met zo een 240 deelnemers uit 40 landen is vandaag officieel begonnen en duurt tot en met vrijdag 26 maart.

Lambriex en Van Vugt
Waarom een nieuw internationaal evenement?
Als gevolg van de Corona-pandemie zijn de voorjaarszeilklassiekers zoals Semaine Olympique Française in Hyeres, Frankrijk en Trofeo Princesa Sofía op Mallorca, Spanje afgelast. Echter de zeilers en surfers op weg naar de Olympische Spelen hebben nog steeds grote wedstrijden nodig om zich te kwalificeren, dan wel voor te bereiden.
De keuze voor Lanzarote als alternatieve locatie is dan snel gemaakt door de World Sailing (int zeilbond) omdat het grootste deel van de internationale zeilwereld op de Canarische Eilanden traint. Met 40 deelnemende landen is het een zeer hoog aangeschreven evenement. In de 49-erFX klasse mist eigenlijk alleen het team uit Australië en in de 49er (mannen) missen de Australiërs en Nieuw Zeelanders. Hoewel de Nacra klasse ook goed bezet is, ontbreken daar wel meerdere topteams.

Bekkering en Duetz
Goede start Bekkering en Duetz
Annemiek Bekkering en Annette Duetz staan na drie gezeilde races op de derde plaats. De tweevoudige wereldkampioenen van 2018 en 2019 zijn een van de favorieten in een veld van 46 deelnemers.
Lambriex en Van Vugt trappen af met overwinning
Bart Lambriex en Pim van Vugt plaatsten zich in het najaar van 2020 voor de uitgestelde Spelen. Dankzij dit duo doet Nederland voor het eerst mee in de high performance skiff klasse bij de mannen. Op dit evenement schiet het duo uit de blokken en wint de eerste race. Met vervolgens twee negende plaatsen, staat het duo op een voorlopige achtste plaats.

Van der Meer en Bouwer (midden in foto)
|
|